Pokyny pro autory
V časopise je možné publikovat ve dvou hlavních rubrikách, jimiž jsou studie a materiálie. Rozsah jednoho příspěvku by měl být 5 až 20 normostran (1 NS = 1800 znaků) tyto příspěvky tvoří zásadní podíl v časopise a jsou recenzované minimálně dvěma recenzenty, kteří jsou redakční radou vybíráni dle svého odborného zaměření. Recenzní řízení probíhá oboustranně anonymně. Více informací k recenznímu řízení naleznete v příslušné sekci.
Text je napsán písmem New Times Roman o velikosti 12 pt, poznámky pod čarou jsou napsány stejným písmem o velikosti 10 pt. Text obsahuje citace dle norem Českého časopisu historického.
Příklady použití
- Monografie: Emanuel Poche, Umělecké památky Čech I. (A–J), Praha 1977, s. 55.
- Monografie s více autory: Jan Royt – Jiří Kuthan, The Cathedral of St. Vitus at Prague castle, Prague 2017, s. 120.
- Kapitola v kolektivní monografii: Michaela Ottová – Aleš Mudra, Katalog gotického sochařství na území historického Chebska, in: Jiří Vykoukal a kol., Umění gotiky na Chebsku, Cheb 2009, s. 125–278.
- Příspěvek ve sborníku: Kamil Podroužek, Štuky a kopáky – těžba, užití a význam kvádrového pískovcového zdiva, in: Jan John – Miroslav Kovář (edd.) Opracování kamene, Ústí nad Labem 2006, s. 79–83.
- Příspěvek v časopise: Táňa Šimková – Kamil Podroužek, Špitální kostel sv. Ducha v Krupce, Průzkumy památek 2/2018, 2018, s. 107–119.
- Archivní materiál: SOA Litoměřice, pobočka Děčín-Podmokly, f. Velkostatek Teplice, inv. č. 4044, Mapa panství Teplice.
- Slovníkové heslo: Heslo Chotek, in: Ottův slovník naučný, XII, Praha 1897, s. 370.
- Webový odkaz: Dokumentace historických staveb sloužících pro zpracování chmele. Národní památkový ústav: územní odborné pracoviště v Ústí nad Labem [online]. Ústí nad Labem: NPÚ, 2020 [cit. 2021-10-14]. Dostupné z: https://www.npu.cz/cs/uop-usti-nad-labem/projekty---vystupy/dokumentace-historickych-staveb-slouzicich-pro-zpracovani-chmele
- Při opakované citaci: E. Poche, Umělecké památky I., s. 60.
- Doporučujeme použít http://www.citacepro.com
Obrazová příloha
K vyznačení umístění obrazové přílohy do textu prosím využijte zkratku (obr. X) a obrazový soubor očíslujte. Stejné číslo poté použijte k označení v souboru s popisky obrazového doprovodu. Doporučujeme využít obrazový materiál v rozsahu minimálně 1 obrázek na 1 normostranu. Je možné přikládat všechny nejčastěji používané formáty (.jpg, .png atd.), i např. výkresy ve formátu .pdf. Za licenční vypořádání nenese časopis odpovědnost.
Např.:
„Nejstarší značně schematické zobrazení pochází až z počátku 18. století jako součást mapy panství z dílny Pietera Schenka. (obr. 1) Bližších informací k podobě stavby v 17. století příliš není.“
Rozsah příspěvků
Studie – maximálně 40 NS textu (72 000 znaků včetně mezer) bez seznamu literatury, abstraktů a popisek obrázků; součástí studie jsou klíčová slova, anotace (abstrakt na začátku příspěvku): cca 500-900 znaků a summary (abstrakt na konci příspěvku): maximálně 15% délky textu studie; počet obrazových příloh: maximálně 1/1 NS; studie musí být opatřena poznámkovým aparátem.
Materiálie – maximálně 20 NS textu (36 000 znaků včetně mezer) bez seznamu literatury, abstraktů a popisek obrázků; součástí studie jsou klíčová slova, anotace (abstrakt na začátku příspěvku): cca 500-900 znaků a summary (abstrakt na konci příspěvku): maximálně 15% délky textu studie; počet obrazových příloh: maximálně 1/1 NS; studie musí být opatřena poznámkovým aparátem.